OSHO

Lépj tovább a haragtól a kreativitás felé, és azonnal látni fogod, hogy hatalmas változás megy végbe benned. Másnap ugyanazok a dolgok nem tűnnek elegendő indoknak a haraghoz. A haragtól szenvedő emberek fele attól szenved, hogy túl sok benne a kreatív energia, amelyet nem tud hasznosítani. Fektesd az energiáidat kreativitásba, vesd bele magad valami olyasmibe, amit szeretsz.

Ez is én vagyok :o)

"Nőből vagyok, vállalom. Tolom azt az ajtót, amelyikre egyértelműen az van írva, hogy HÚZNI. Még jobban nevetek, ha megpróbálom elmagyarázni, min nevetek. Belépek egy szobába, és elfelejtem, miért mentem. Ha számolok, szükségem van az ujjaimra. Ha fáj valami, azt eltitkolom azok elől, akiket szeretek. Azt mondom, ez egy hosszú történet, akkor is, ha nem az. Sokkal többet sírok, mint gondolnád. Olyan emberekkel is törődöm, akik nem törődnek velem. A letört köröm fájdalmas. Mindig megpróbálok még gyorsan megcsinálni valamit, mielőtt sípol a mikrosütő. Akkor is figyelek Rád, ha Te nem figyelsz Rám. És egy ölelés mindig segít!"

2011. március 16., szerda

Fekete erdő torta

Hozzávalók

Piskótához:

· 9 db tojás,

· 18 dkg cukor,

· 17,5 dkg liszt,

· 5 dkg kakaópor.

Krémhez:

· 8 dl Hulalá Tejszín,

· 1 üveg magozott enyhén cukrozott meggybefőtt,

· 1 db tojás,

· 5 dkg liszt,

· 2 dkg kakaópor.

A díszítéshez:

· Csoki dara,

· zselatin,

· 20 db meggy,

· 2 dl Hulalá Tejszín.

A piskóta készítése:

A tojásokat külön szedjük. A fehérjébe teszünk 8 dkg cukrot, a sárgájába pedig 10 dkg cukrot. Elsőnek a fehérjét verjük fel kemény habbá, majd a habból egy keveset át teszünk a sárgájába, majd azt is habbá verjük. A sárgájahabot a fehérjehabhoz öntsük, majd beleszitáljuk a lisztet és a kakaóport, majd ezt óvatosan összeforgatjuk. Beleöntjük a tortaformába, eligazítjuk és a közepére mélyedést csinálunk.(magyarul a szélén magasabban legyen a massza és a közepén mélyebben legyen a massza)

Előmelegített (150-180 fok) sütőbe tesszük és Kb. 40-50 percig sütjük, tűpróbáig.(Ha beleszúrjuk a tűt, vagy kést és nem ragad hozzá tészta, akkor kész a piskótánk)

Amikor megsült, belisztezzük a piskótánk tetejét, és az asztalt, vagy nyújtódeszkát is belisztezzük és ráfordítjuk a formánkat. Kicsit megnyomkodjuk, hogy ami esetleg még keletkezett dudor, azt is kikorrigáljuk. A tésztát a formában hagyjuk kihűlni, különben összemegy és nem 20 szelet lesz, hanem csak 16. :-)

(Általában én az oldalára szoktam fordítani a formát, így hamarabb kihűl, és nem vizesedik be sehol a piskótám.)

(Ja, mondjuk, én mindig úgy sütöm a piskótát, hogy a tortaformának az alját elhanyagolom és helyette papírral bélelt tepsire teszem a formát. Így biztos elkerülöm azt, hogy bevizesedjen az alja. Meg én nem zsiradékozom és lisztezem az oldalát, hanem késsel kivágom a formából a piskótát. Így az se vizesedik be.) Csak gondoltam megosztom veletek ezt is. Kis titok!

A töltelékek:

A meggybefőttünk levét egy tálba csurgatjuk, és a ráhelyezett szűrőbe a meggyet is kiborítjuk, így tuti lecsöpög a leve. :-) A meggyből kiválogatunk 20 db egyforma nagyságú meggyet, amit félreteszünk, és majd később használunk fel. Ezután elkészítjük a sárgakrémünket, ami nem sárga lesz, hanem lilás, de sebaj. :-) Egy edénybe teszünk vizet, és azt feltesszük forralni. Egy másik edénybe, - amit majd rá lehet helyezni a vizesre, - elkészítjük a krémet.

Ehhez:

· 1 db tojást,

· két evőkanál lisztet(5 dkg)

· 1,5 Dl meggy levét fogjuk felhasználni, ha nincs ennyi lé, akkor hígítsuk fel egy kevés vízzel.

Lassan adagoljuk a folyadékot a tojásos liszthez, és keverjük csomómentesre, majd egy kicsit több folyadékot öntsünk bele, hogy állagra folyékony legyen, de azért ne túlságosan.

Tegyük fel a vizes edényünkre és állandó keverés mellet, sűrítsük be. Majd ha ez kész, akkor tegyük félre, és hagyjuk kihűlni.

A 8 dl Hulala Tejszínűnket 2 részre osztjuk. 4 Dl Tejszínt verjük habbá. Ne teljesen, hanem félkeménységűre, majd a kihűlt krémünket tegyük hozzá és így együtt verjük keményre. Olyan szinten legyen felverve, mintha elrontottuk volna. Szóval mintha elkezdene túrósodni. Mert ez a későbbiek folyamán jól jön nekünk.

A lecsöpögtetett meggyet (nem a kiválogatott 20 szemre gondolok) apró darabokra vágjuk fel és adjuk a jól felvert krémünkhöz, majd dolgozzuk el. Így megváltozik az állaga is, ami nekünk pont jó lesz.

Verjük fel a másik 4 Dl Tejszínünket is kemény habbá. Majd ebből a habból evőkanállal szedjünk ki Kb. 3 evőkanálnyi habot egy kisebb tálba. Ehhez a kis tejszínhabhoz adjuk a kakaóport és keverjük össze. Ízre kicsit kesernyésnek kellene lennie, ami a későbbiekben nem fog érződni.

A nagyobb mennyiségű tejszínhabbal nem kell csinálnunk semmit.

Így elkészült a három ízű töltelékünk is. :-)

A betöltés:

Na. Idáig is eljutok végre. :-)

A kihűlt piskótánkat 3 részre vágjuk. Picit figyeljünk arra, hogy a középső lapunk vastagabb legyen, mint az alja és a teteje.

Magunk elé vesszük a legalsó lapot.

Na, ez bonyolult lesz, remélem érthetően el tudom magyarázni. Remélem jó a vizuális elképzelésetek, arról, amit írok. :-) Vizualitást kérek.

Szóval.

Elsőnek a meggyes töltelékkel kezdünk. Zsákba tesszük, vagy valamilyen adagolóba, amin átmennek a meggydarabok is. Ezt a tölteléket úgy helyezzük a piskótára, hogy szépen követjük a körvonalat és körbe egy csíkot rajzolunk a töltelékünkkel. Ez Kb. 1,5 cm szélességű legyen. Szóval csak a szélén haladunk körbe ezzel a krémmel.

Ha ezzel készen vagyunk, akkor foglyuk a sima tejszínünket, azt is betöltjük zsákba és mellé belülre Kb. ugyanolyan szélességben szintén rajzolunk egy kört. Következő lépésben a kakaós tejszínt töltsük be és azzal is rajzoljunk egy kört, de az vékonyabb legyen, mint az előző kettő. Aztán elölről kezdjük és a meggyes töltelékkel rajzolunk belülre még egy kört, majd a sima tejszínnel egyet és középre pedig egy pöttyöt nyomunk a kakaós habból.

Rátesszük a piskótalapot, majd ugyanezt az elvet és sorrendet követve megcsináljuk ezt az emeletet is, majd ráhelyezzük a tetejét a piskótának.

Mivel egy csomó meggyes töltelékünknek ki kell maradnia, és a sima tejszínből is kell maradnia, így azt is felhasználjuk. A kakaós tejszínt csak a töltésnél használjuk, így annak el kell fogynia!

Szóval, a meggyes krémet rákenjük a tortára és ezzel kiigazítjuk a hibáinkat, amit a töltésnél ejtettünk. Az oldalára és a tetejére is nyugodtan kenjük ezt a krémet. De ne nagyon vastagra, de azért ne nagyon látszódjon ki a tészta az oldalán. Maradni fog még talán krém, azt már megehetitek.

Most jön a fehér hab, amit szintén rákenünk az oldalára és a tetejére is. Így nem csak belül, hanem kívül is réteges lesz a tortánk. A fehér habot már óvatosan tegyük rá, de mindenhol fehér legyen a torta. Ha ezzel megvagyunk, akkor óvatosan tegyük rá egy tálcára, vagy tányérra, majd jó hideg helyre, akár fagyasztóba is, tehetjük be egy jó fél órára.

A recept nem az enyém, nem is kérkedek vele(sajnos azt nem mentettem le, melyik blogról szereztem be, de ha netán idelátogat a szerző köszönet neki érte, s írja le, hogy tőle van :o) ) , ez annyira jól és érthetően van leírva, hogy nem is módosítottam semmit, csak annyit, hogy én rendes tejszínt használtam, nem hulalát.


Kicsit hosszú a leírás, de aprólékos! Először készítettem, de sikerült!!!! S nagyon fincsi lett!! Mindenkinek ízlett, mivel nem volt édes, s mégis finom.

Összepárosítottam az előző megjegyzésben leírt F1 tortával, hogy ne legyen 2 különálló torta, hanem mintha onnét jönne le az autó.

Nyugodtan próbáljátok ki, tuti siker.

1 megjegyzés:

  1. Nagyon jól sikerült:-)
    Kérlek nézz be hozzám van számodra egy meglepim:-)

    VálaszTörlés